Archive for ožujak 9th, 2021

Natjecanja mladih znalaca

I ove godine učenici naše škole potrudili su se i pokazali svoje znanje u različitim područjima. Tijekom veljače održana su slijedeća  natjecanja:

Matematika

Sudjelovali su učenici 4. razreda: Filip Kaselj, Mislav Krnjac, Ivan Tarle, Josipa   Vuletić i Lara Lelas. Na županijsko natjecanje prošao je Filip Kaselj.  Mentorica je Antonija Dujmović.

Engleski jezik

Sudjelovali su  učenici  8.razreda: Kristina Kaselj, Ive Turudić i Josip Tarle . Mentorica je Marina Štambuk Poparić.

Geografija

Natjecanju su pristupili učenici 5.razreda: Ante Blažević, Toni Turudić, Božo Varnica, Ivan Varnica, te učenica 6. razreda Paola Varnica.  Mentorica je Nataša Grabić .

Sudjelovale su dvije učenice 7. razreda, Mihaela Žeravica i Hana Gutić.

LiDraNo je hrvatska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Održala se općinska razina natjecanja  u OŠ Ivana Lovrića u Sinju. Na županijsku razinu prošla su četiri rada (pjesme): 1. More moje – Matea Vuletić (6. r) 2. Život – Marta Mandarić (6. r) 3. Vrijeme – Ivan Mandarić (7. r) 4. Odlazak – Ana Turudić (8. razred)

Mentorica  Ivana Grabić

Njemački jezik

U kategoriji I. za učenike koji su duže od 5 mjeseci živjeli u zemljama njemačkog govornog područja sudjelovao je Josip Tarle i ostvario odličan rezultat na školskom natjecanju. Na županijskom natjecanju u vrlo jakoj konkurenciji bio je izvrstan sa 89% točnih odgovora i ostvarenim PETIM mjestom.

U kategoriji II. za učenike koji uče njemački jezik kao izborni od 4. razreda sudjelovao je Ivan Vuletić . Mentor: Markiša Visković

Informatika – infokup

Sudjelovali su učenici 6.razreda:  Jelena Gverić, Paola Lelas, Paola Varnica, Marta Mandarić  i učenik Božo Varnica iz 5. razreda koji prolazi na županijsko natjecanje.  Na županijskom natjecanju plasirao se na 11 mjesto od 18 natjecatelja.  Mentorica Željka Stojić.

Vjeronaučna Olimpijada – Natjecanje iz Vjeronauka

Sudjelovali su učenici 8. razreda, Iris Duvnjak, Kristina Kaselj, Ana Turudić i Ivan Vuletić. Tema je bila Biblija – pisana Božja riječ.

Od 48 natjecateljskih  ekipa iz Splitsko – makarske nadbiskupije, naši učenici su se plasirali na 19. mjesto s postignutih 337 bodova od maksimalnih 400. Mentorica Sandra Milanović.

Čestitke svim našim učenicima i njihovim mentorima prvenstveno na trudu i zalaganju i na postignutim uspjesima.

ožujak 2021
« velj.   tra. »