Archive for rujan, 2017

Predavanje ususret 18. Memorijalu Stipe Erceg

triathlon-icon-set-triathlete-silhouette-different-sport-event-47854358

Gradsko poglavarstvo grada Vrlike i Triatlon klub Split u sklopu proslave dana Vrlike organizira 10. Vrlički duatlon, pojedinačno prvenstvo Hrvatske u sprint duatlonu. Prvi organizator, nositelj brojnih atletskih aktivnosti ne samo u Vrlici nego i šire i doživotni zaljubljenik u sport, a posebno u atletiku, bio je naš nažalost rano preminuli Stipe Erceg. Njemu u čast Vrlička trka s ponosom nosi njegovo ime.

Naša Škola povodom memorijalne utrke ugostila je jednog od stručnjaka za ovaj sport, ujedno i tajnika Triatlon kluba “Split”, Ivana Pavića. Od gospodina Pavića smo doznali što je to triatlon, kako se razvijao kroz povijest te kako su izgledala prijašnja natjecanja. Naučili smo da je  triatlon  atletsko natjecanje koje u sebi sadrži tri različite discipline. Najčešće se pod triatlonom podrazumijeva sportsko natjecanje u disciplinama: plivanje, biciklizam, trčanje. U Vrlici se održava duatlon, a to je disciplina triatlona koja sa sastoji od tri djela: trčanje 5km – bicikla 20km – trčanje 2.5 km. Priliku sudjelovanja u utrci imati će i naši najmlađi učenici kojima će staza biti znatno kraća.

Nadamo se da će u subotu, 30. rujna 2017. godine naše učenik dodatno animirati i sama utrka te da će se što više djece uključiti u neki sport, posebno triatlon. Vrlika je idealno mjesto u kojem spoj prirode, klime i jezera pruža uvjete za sve discipline triatlona.

Besplatni udžbenici svim prvašicima

Više o projektu saznajte na:

Dobro nam došli naši prvaši!

4. rujna u našoj Školi održana je priredba povodom početka nove nastavne godine.prvi dan

Od ranoga jutra hodnicima i školskim dvorištem prštala je dječja radost i odjekivalo veselo dozivanje prijatelja. Oglasilo se školsko zono u 08:00 h, vrijeme je za priredbu!

Ana Turudić i Iris Duvnjak krenule su s programom predstave i na samome početku dale riječ našoj ravnateljici, Mirjani Vodnović Mandarić. No, prije nego što je  Ravnateljica uputila nekoliko toplih riječi prisutnim roditeljima i učenicima te svojim kolegama poslušali smo hrvatsku himnu u izvedbi školskoga zbora.

Znamo da svaki ljudski uspjeh traži da se čovjek  sam angažira, da se trudi i uči, ali osim ljudskog zalaganja, potreban je i Božji blagoslov, stoga smo pozvali našeg fra Jakova da zazove Božji blagoslov na sve nas prisutne! Da bi Škola radila kako treba,potrebna je suradnja roditelja, učitelja i ostalih djelatnika, a naravno potrebna je i podrška Grada. Gradonačelnik gospodin Jure Plazonić rekao nam je nekoliko riječi o suradnji Grada i naše Škole.

Nakon lijepih želja i pozdrava odraslih na red dolaze naši vrijedni učenici.

• Pjesmom “Dolazi nam prvašić”, Helena Režić dočarala nam je uzbuđenje koje vlada kada prvašić polazi u školu!
  • Što se sve može naći u školskoj torbi, čuli smo kroz  igrokaz “E moj Roko”, kojeg će nam izvesti Marta Mandarić i Hana Gutić.
  • Marko Zorić nam je izrecitirao pjesmu “Počela je nova školska godina”.
  • Škola je prije svega u službi znanja, a jedna od najvažnijih aktivnosti koje će naši prvaši naučiti je poznavanje slova. Koja su najvažnija slova rekli su nam Božo Varnica i Matea Turudić.
  • Iva Šimundža i Lucija Maras izvele su recitaciju “Početak škole” i “Djeca su ukras svijeta”.

Nakon priredbe svi su se učenici uputili sa svojim učiteljima u razrede i krenuli u novu školsku avanturu.

Učenicima i učiteljima želimo puno sreće u novoj školskoj godini!

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE

Zvono zvoni, zvono zvoni,zove nas,
Torbe amo, knjige teke sad je čas,
Svi u školu kreću zakasniti neću!

Bez naslova

Vrijeme je povratka u školske klupe! Nastava u školskoj godini 2017./2018. počinje u ponedjeljak 4. rujna prema sljedećem rasporedu:
– u 8:00 sati  je priredba dobrodošlice za naše prvaše
⦁ Nakon toga je nastava prema rasporedu
(Autobus će voziti svojim ustaljenim redom)

Svim učenicima, roditeljima i učiteljima želimo
uspješan početak nove školske godine!

rujan 2017
« srp.   lis. »