Archive for listopad 9th, 2017

“Tajna svijeta” – edukativna i interaktivna predstava u našoj Školi

U petak, 6. 10. 2017. godine, u OŠ Milana Begovića izvedena je i predstava “Tajna svijeta” za naše najmlađe učenike i djecu iz vrtića “Zvončić”. Tekst je napisao poznati kazališni pisac, autor hitova za odrasle i dječje predstave, Matko Elezović.

U predstavi dječak i djevojčica pokušavaju pronaći tajnu svijeta, ali nisu sigurni je li tajna svijeta ljubav, ili možda smijeh, a možda i što ću biti kad odrastem?

U zgodama i nezgodama koje im se događaju dok otkrivaju tajnu svijeta, aktivno sudjeluju i djeca, a sve to uz pomoć veselih pjesama koje je za ovu predstavu skladao Zlatko Presečki. Na kraju predstave upoznaju Lutka Sveznalutka koji im otkrije da su tajna svijeta oni sami tj. DJECA! 🙂

🙂

″Profesore, dajte dva!″

U petak, 6. 10. 2017. godine, u OŠ Milana Begovića izvedena je predstava ″Profesore, dajte dva!″. Mladi glumac, Matko Elezović, pokazao je da je izvrstan komediograf. Kroz pedesetak minuta je nasmijavao publiku (učenike i učitelje) pretvorbom u niz likova. S lakoćom se mijenjao iz lika u lik, tako da smo na sceni mogli vidjeti: zagrebačkog šarmera na proslavi godišnjice mature, školskog podvornika, oca Albanca s devetoro djece, profesoricu hrvatskoga jezika, tatu pomorca te učenika bosanskog podrijetla koji pokušava dobiti dva.

Posebno oduševljenje, smijeh i aplauz kod učenika je izazvao učenik koji pokušava ″izmoliti″ dva. Nakon odgledane predstave učenici su dobili autogram mladog glumca te veselo i zadovoljno krenuli svojim kućama.  🙂

listopad 2017
« ruj.   stu. »