Archive for prosinac, 2017

Božićna priredba

Božićna priredba u našoj školi održala se u petak, 22. prosinca.Vrijedni učitelji i učenici su nam i ove godine pripremili prigodni program. Bilo je tu svega: plesa, pjevanja, glume, recitacija… Svakom izvedbom učenici su uputili najljepše želje za Božić i Novu 2018. godinu.

Djelić vesele atmosfere  možete pogledati na fotografijama. 🙂

Vježba evakuacije i spašavanja

20.12. 2017.održali smo u našoj školi vježbu evakuacije i spašavanja. Sudjelovali su DVD Vrlika, Hitna pomoć Vrlika, PP Sinj, Crveni križ Vrlika te djeca i djelatnici škole i vrtića.

Vatrogasci su izveli simulaciju požara i demonstrirali gašenje protupožarnim aparatom. Predstavnici Crvenog križa su poučili djecu o ulozi Crvenog križa u kriznim situacijama.
Djeca su posebno bila oduševljena vatrogasnim vozilom i vozilom hitne pomoći koje su pažljivo proučavali iz neposredne blizine.

Manje oružja,manje tragedija

U okviru nacionalne kampanje s ciljem izbacivanja uljeza tj.oružja, Splitsko-damatinska županija i Policija organizirali su predstavu za djecu od 1.-4. razreda u školi u OŠ Dinka Šimunovića, u Hrvacama.

Kampanju pod ovim nazivom MUP od 2007. godine provodi u suradnji s Programom Ujedinjenih naroda za razvoj, a u skladu sa Zakonom o oružju.

Predstava pod nazivom „Bembo i prijatelji protiv mina“, namijenjena djeci od 6 do 10 godina starosti. Predstava je to koja djecu, kroz priču prilagođenu njihovoj dobi, upoznaje o sigurnom ponašanju u blizini minske opasnosti. Dječju pažnju su posebno privukli pirotehničari i psi tragači. Nakon predstave, svoje su aktivnosti i opremu kojom se koriste u radu predstavili i djelatnici Hrvatskog centra za razminiranje i policijski službenici za protueksplozijsku zaštitu PU spilitsko-dalmatinske, kako bi se edukacijom i senzibilizacijom za ovu problematiku obuhvatio što veći broj građana.

Posjet rehabilitacijskom centru „Fra Ante Sekelez“

Dana 12. prosinca 2017. g. učenici osmog razreda zajedno sa svojom razrednicom
Sandrom Milanović i knjižničarkom Martinom Vujnović, posjetili su rehabilitacijski centar
„Fra Ante Sekelez“.
Tamo nas je dočekala gđa. Marika Tadić, voditeljica odjela psihosocijalne rehabilitacije i
radnih aktivnosti. Od nje smo saznali da u centru boravi 174 osobe zbog težih i lakših
intelektualnih oštećenja povezana s fizičkim oštećenjima. Također u centru postoje različite
radionice (likovna, glazbena, kiparska…)
Štićenicima centra smo uručili prigodne poklone koje smo izrađivali u sklopu naše
„Karitativne grupe“. Družili smo se, pjevali, razgledavali njihov centar, te puni pozitivnih
dojmova, sretno se rastali do novoga susreta.

Učenice 8. razreda

Obavijest

U srijedu 20.prosinca izvest će se vježba evakuacije i spašavanja u slučaju opasnosti. Vježbu će izvesti
DVD Vrlika u nazočnosti zapovjednika gosp. Tarle, a prema Pravilniku o zaštiti na radu i Planu
evakuacije OŠ Milana Begovića.

Detaljan plan evakuacije za učenike i djelatnike možete pogledati ovdje.

Posjet Splitu učenika od 1.-4. razreda

25577386_1751610334862696_1339527612_o
Dana 8. prosinca 2017. godine u 7:40h krenuli smo u Split. U posjet Splitu išli su učenici od 1. do 4. razreda. Ispred Trgovačkog centra Joker stigli smo u 09:15h. Tu smo posjetili kino i gledali animirani film “Spašavanje Djeda Mraza”. Film je bio odličan, sva djeca su bila zadovoljna. U filmu se radilo o dječaku koji je spasio Djeda od lopova. Nakon filma smo krenuli u centar grada i tu smo posjetili Etnografski muzej. Vidjeli smo razne stvari iz Afrike koje su ručno rađene. Vidjeli smo i slike na kojima su bila djeca iz Afrike te razne narodne nošnje. Nakon muzeja smo prošetali Podrumima Dioklecijanove palače, Rivom i Marmontovom ulicom. Posjetili smo i Đardin gdje smo se fotografirali s raznim svjetlećim figuricama. Kako svemu lijepom brzo dođe kraj tako smo i mi nakon fotografiranja morali krenuti prema autobusu i uputiti se natrag u Vrliku. U Vrliku smo sretno stigli u 14:20h.

Učenici 3. razreda

prosinac 2017