Međunarodni dan žena

Međunarodni dan žena je dan kada slavimo gospodarska, politička i društvena postignuća pripadnica ženskog spola. Tradicionalno se obilježava svake godine 8. ožujka.

Ovaj dan zapravo predstavlja povijesnu borbu koju su žene morale voditi da bi uživale jednaka prava kao muškarci. Svojom borbom, u demokratskim društvima, žene su dobile pravo glasa, pravo na obrazovanje, pravo na odabir majčinstva, pravo na obnašanje svih funkcija u društvu te sva temeljna prava osigurana zakonima.  Nažalost, i dalje postoje zemlje u kojima žene se smatraju manje vrijednima. Upravo zbog toga, Dan žena predstavlja podsjetnik na sve ono što su žene do sada postigle te nam je poticaj za sve ono što se još može učiniti kako bismo živjeli u ravnopravnom društvu bez predrasuda i diskriminacija.

Svim kolegicama diljem svijeta, kao i svim ženama želimo sretan Dan žena!