“Milo mi je budit

U srcu zlatne, prošle uspomene.”

(Milan Begović)

1. lipnja 2018. godine obilježili smo Dan škole koji smo započeli svečanom priredbom. Na samom početku zbor je izveo himnu “Lijepa naša domovino” te pjesmu posvećenu školi “Pjesma o školi” za koju je tekst napisao učitelj glazbene kulture, Jakša Bralić. U nastavku smo uživali u recitacijama koje su izvodili učenici nižih razreda, te ppt prezentaciji kojom su nam učenici viših razreda predstavili Vrliku, sve njezine ljepote i znamenitsoti te prošlost i sadašnjost OŠ Milana Begovića. Nakon prezentacije imali smo priliku vidjeti i lutkarsku predstavu “Ero s onoga svijeta” u izvedbi naših učenika za koju su sami izradili lutke i nošnje u koje su lutke bile odjevene.

Po  završetku svečanog dijela učenici su se rasporedili u skupine i uputili na rad u radionicama (pokusi, maketa škole, matematički problemi, ples i sl.), a po završetku su zaigrali stare igre na našoj predivnoj Česmi.

Sve je završilo u 11:30h, učenici su krenuli na autobus, a njihovi učitelji na ručak i zajedničko druženje uz Cetinu. 🙂

“Zna Vrlika što je ponos,

Oćutila žar u grudi