Dani kruha

15. listopada u našoj Školi smo obilježili Dane kruha. Ovu tradicionalnu svečanost obilježavamo godinama kao znak zahvalnosti za plodove zemlje. U hodniku škole izložili smo obilje plodova našeg zavičaja te kruha i kolača, a isto tako upriličili i prekrasnu priredbu.

Pjesmu “Pekar” izveli su nam učenici 1. razreda, a “Pjesma kruhu” učenici 3. razreda. Pjevali su nam i četvrtaši “Crnog, bijelog, kukuruznog svatko želi kruha” te su izveli igrokaz “Zaljubljeni kiflić“. “Molitva kruhu” recitirali su nam naši petaši, a “Mirisi kruha” sedmaši. Pjesmu “Jesenski šešir” predstavili su učenici 5. razreda (Hana Gutić, Antonio Ćurak, Josip Kero, Antonio Režiš i Mihaela Žeravica), a oni su ujedno i autori pjesme. Za kraj su nas pozdravili i veseli Zdravoljupci.

Uz molitvu i simbolično blagovanje kruha zahvalili smo Bogu na svim radostima koje nam zemlja pruža.

Nakon priredbe, blagoslova i molitve stručni žiri (Ivana Grabić, Ante Vukušić i Ivana Ivandić) je obišao sve izložbene stolove i odlučio da treće mjesto pripada 1. razredu, a drugo mjesto 6. razredu te su i jedni i drugi dobili slatkiše za cijeli razred.

Prvo mjesto pripada 8. razredu,a osvojili su grupnu nagradu, 2 jumbo pizze za cijeli razred. Čestitamo! 🙂