Edukativne radionice o šećernoj bolesti

Naši učenici i nastavnici sudjelovali su na edukativnim radionicama u okviru projekta  „Sve o šećernoj bolesti – znanjem do zdravlja“, čije aktivnosti su usmjerene na promicanje zdravih navika i povećanje znanja i svijesti kod djece, roditelja, nastavnika i odgajatelja o važnosti prevencije šećerne bolesti. Projekt provode Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije i Udruga IPEMED uz potporu Splitsko-dalmatinske županije.

Radionice su  održane putem školske platforme MS Teams u petak, 30. travnja .

Održane su edukativne  radionica sljedeće tematike:

–    Što je šećerna bolest? Razlika šećerne bolesti tipa I, II i gestacijskog dijabetesa
–    Šećerna bolest – rizici/simptomi/prevencija
–    Naučimo simptome šećerne bolesti!
–    Što jedemo? Prehrana i šećerna bolest
–    Tjelesna aktivnost i šećerna bolest.

Predavači koji su prezentirali  navedene teme vezane za prevenciju šećerne bolesti su redom stručnjaci s Medicinskog fakulteta u Splitu i Kliničkog bolničkog centra Split: prof. dr. sc. Katarina Vukojević, prof. dr. sc. Natalija Filipović, izv.  prof.  Snježana Mardešić, doc. dr. Ljubo Znaor, doc. dr. Sandra Kostić i Dora Bučan Nenadić,  mag. nutr.

Zahvaljujemo našim  predavačima i organizatorima na izvrsnom predavanju u nadi da će nas sve potaknuti na zdraviji način života i prehrane kako bismo svi zajedno preventivno djelovali na suzbijanje pojave šećerne bolesti.   

Leave a Reply


× jedan = 1

Traži
Natječaji

Aktualni natječaji

 

 

Obavijesti o natječaju
Upisi u prvi razred

Upisno područje
OŠ Milana Begovića

 • Maovice Gornje
 • Maovice Donje
 • Ježević
 • Grabići
 • Vinalić
 • Kukar
 • Podosoje
 • Koljane
 • Garjak
 • Cetina
 • Kosore
 • Kijevo
rujan 2021
P U S Č P S N
« srp.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930