EUROPSKI DAN JEZIKA

26. rujna je Europski dan jezika koji se na inicijativu Vijeća Europe obilježava svake godine od 2001 . u U našoj školi obilježili smo Europski dan jezika poštujući epidemiološke mjere pa smo koristili digitalne alate u izradi raznih kvizova (Kahoot, Genially, Google Forms, itd.) kako bi provjerili naše jezično znanje.

Učenicima se najviše svidjela aktivnost skeniranja QR koda iza kojeg se krio jezični kviz, a osmislili su ga učitelji jezičnog školskog aktiva: Ivana Grabić (hrvatski jezik), Markiša Visković (njemački jezik) i Marina Štambuk Poparić (engleski jezik). Prva tri učenika koji su sakupili najviše bodova i odgovorili točno na najviše pitanja, osvojili su jezične nagrade. Prvo i drugo mjesto osvojile su učenice šestog razreda Jelena Gverić i Marta Mandarić, a treće mjesto učenik 7. razreda Dominik Ćorić.

Bilo nam je zanimljivo, a naučili smo i nešto novo. Jezici su mostovi koji povezuju različite kulture i ključni su čimbenik za postizanje većeg međukulturnog razumijevanja i bogate kulturne baštine našeg kontinenta. Zato, učite strane jezike jer oni su vrata u svijet – Doviđenja ! Goodbye!, Auf Wiedersehen!, Arrivederci!, Au revoir! !

Pogledajte naše jezične aktivnosti u  galeriji slika