Kampanja “Danas jedem ribu” u prvim razredima

Učenici prvih razreda naše škole  u sklopu kampanje koju provodi Minstarstvo poljoprivede dobili paket koji sadrži konzervu jadranske srdele u maslinovom ulju, paštetu od srdele i slikovnicu „Danas jedemo ribu“.

Ministarstvo poljoprivrede ovu  kampanju provodi u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o važnosti domaćih proizvoda ribarstva i akvakulture, kako bi se ti proizvodi što više koristili u prehrani školske djece i postali značajan dio njihovih zdravih obroka.

Dobre navike stvaraju se u najranijoj dobi pa se kampanja obraća prvoškolcima putem paketa koji sadrže prerađene proizvode ribarstva te slikovnicu. Učenicima su knjižničarka i njihova učiteljica pročitale slikovnicu, a potom su razgovarali o onom što su čuli te o njihovim prehrambenim navikama.

U znak zahvalnosti učenici su nacrtali najdraže događaje/likove iz slikovnice. 🙂