Predavanje ususret 19. Memorijalu Stipe Erceg

Gradsko poglavarstvo grada Vrlike i Triatlon klub Split u sklopu proslave dana Vrlike organizira 19. Memorijal Stipe Erceg, pojedinačno prvenstvo Hrvatske u sprint duatlonu.

triatlon-250x250Naša Škola je i ove godine ugostila jednog od stručnjaka za triatlon, ujedno i tajnika Triatlon kluba “Split”, Ivana Pavića. Od gospodina Pavića su naši novi đaci naučili, a ostali ponovili, što je to triatlon, kako se razvijao kroz povijest te kako su izgledala prijašnja natjecanja. U Vrlici se održava duatlon, a to je disciplina triatlona koja sa sastoji od tri djela: trčanje 5km – bicikla 20km – trčanje 2.5 km. Priliku sudjelovanja u duatlonu imaju svi učenici od 1. – 8. razreda.  Svoje sudjelovanje na prošlogodišnjoj utrci vidjeli su na samom kraju predavanja. Prikazan im je video isječak duatlona koji se održao prošle godine u Vrlici, a ujedno je to bio i veliki poticaj za prijavu i na ovogodišnju utrku.

Nadamo se da će se što više djece uključiti u neki sport, posebno triatlon. Vrlika je idealno mjesto u kojem spoj prirode, klime i jezera pruža uvjete za sve discipline triatlona.

Pozivamo vas sve da se  6. listopada pridružite  11. duatlonu u Vrlici, a ujedno i 19. Memorijalu Stipe Erceg.