VRLIKA – ČAROBNA KOLIJEVKA

Učenici 2. i 3. razreda kao predstavnici učenika Osnovne škole Milana Begovića na predstavljanju projekta na konferenciji “Skrivena blaga mista moga” na Manastirinama u Solinu. Ponosni na osvojeno 3. mjesto  stručnog žirija među osnovnim školama. Ukupno je sudjelovalo 30 škola (18 osnovnih i 12 srednjih). Učenici su samostalno  predstavili naš projekt Vrlika- čarobna kolijevka.

Učenici su u sklopu projekta izrađivali i slikovnice na hrvatskom i engleskom jeziku, razglednice, pisali pjesmice posvećene svom kraju, razne križaljke, kvizove i igre učeći se tako radnim vrijednostima i stvaralaštvu, odgovornosti, inovativnosti, poduzetnosti i snošljivost kroz samostalni, suradnički i praktični rad. Učenici su zaista uživali u svakom dijelu ovog projekta i na taj način su još bolje uočili  važnost očuvanja tradicije i kulturne baštine svog  kraja. Uz sudjelovanje naučili su i da je preduvjet za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini učenje i timski rad od iznimne važnosti.

Učenici su se upoznali sa ostalim predstavnicima škola koje su sudjelovale, dobili poklone i zahvalnice za sve učenike koji su sudjelovali, razmjenili ideje i iskustva te stekli jedno nezaboravno iskustvo. Posnosni smo što smo bili dio ovog izvanrednog programa Centra izvrsnosti te što je stručni žiri prepoznao naš trud i ljubav prema voljenome kraju. Nadamo se i budućim uspjesima! 😊

U fotogaleriji možete pogledati kako je izgledalo na predstavljanju projekta, a u linku video kao produkt ovog projekta. ( https://www.youtube.com/watch?v=NvCp5WK_-rU&t=380s)

Antonija Kekez