Pučka škola u Vrlici osnovana je 1874. godine a radila je u privatnoj kući koja je još i danas u dobrom stanju.

1916. godine škola prelazi u privatnu kuću Josipa Dogana u kojoj djeluje sve do poslije oslobođenja 1945. godine.

Zbog potreba školskog prostora vrlička općina izvršila je nacionalizaciju privatnih zgrada Drage Novakovića i Mirka Kulišića. U zgradi Mirka Kulišića nakon adaptacije škola je dobila 10 učionica te se u njoj održavala nastava od 01. veljače 1955. godine sve do potresa 07. rujna 1970. godine. Do završetka nove školske zgrade nastava se odvijala po društvenim i privatnim prostorijama ( općinski sud, vatrogasni dom, čitaonica, u kućama Sime Stojića i Nike Turudića).
Hrvatska pučka čitaonica
U novoj suvremenoj zgradi započelo se radom školske godine 1971./72. godine. Sredstva za izgradnju nove školske zgrade osigurana su uglavnom iz Fonda za nedovoljno ekonomski nerazvijne općine SR Hrvatske.
Od 1962. god.do 12.03.1993. škola u Vrlici nosi ime narodnog heroja Bože Bilić Marjana, koji je poginuo u borbi za oslobođenje Jajca 1942. god.

12. 03. 1993. Školski odbor mijenja ime u Osnovna škola Milana Begovića po našem slavnom književniku rođenom Vrličancu.