12. IZDANJE HIPPO JEZIČNE OLIMPIJADE

Naša škola već dvanaestu godinu zaredom sudjeluje na Hippo English Language Olympiad, međunarodnom natjecanju iz poznavanja engleskog jezika.

Ove godine izlučni krug se održao 22.ožujka  2024., a sudjelovali su učenici drugog razreda Dunja Bjelobrk i Luka Baltić u kategoriji Little Hippo, zatim učenici petog razreda Lovre Baltić, Petra Djaković, Ivan Kaselj, Marta Kaselj u kategoriji Hippo 1 te učenica šestog razreda Petra Duvnjak u kategoriji Hippo 2.

Testirale su se vještine čitanja s razumijevanjem (Reading comprehension) i poznavanje jezično-gramatičkih struktura (the Use of English), a prolaz u sljedeći krug natjecanja su ostvarili učenici Dunja Bjelobrk, Lovre Baltić i Petra Duvnjak. Tijekom pisanja ispita učenike je nadzirala školska knjižničarka Ana Cigić.

Čestitke našim učenicima na plasmanu na državno finale, a ujedno i svjetsko polufinale HIPPO olimpijade. Ništa manje čestitke svim drugim natjecateljima jer su i oni postigli sjajne rezultate.

Polufinalni ispiti će se održati 19.04.2024. online u školama kandidata kada će se u višim kategorijama testirati i vještina pisanja, a sve pod kontrolom školskih koordinatora.

Želimo puno znanja i uspjeha našim učenicima u daljnjem tijeku natjecanja !

Marina Štambuk Poparić, školski koordinator Hippo natjecanja