I u našoj školi Vukovar svijetli

IMG-20171119-WA0026

17. studenoga 2017. smo s poštovanjem i ljubavlju prema žrtvama Vukovara obilježili Dan sjećanja na Vukovar.

Naši najmlađi učenici sa svojim učiteljicama obilježili su ovaj veliki dan kroz razne radionice. Pogledali su i poslušali prezentaciju o Vukovaru i pjesmu “Stoji grad”, a potom su dostojanstveno otpjevali himnu. Radionice su se nastavile u manjim skupinama u kojima su učenici obrađivali pjesme o Vukovaru, pisali akrostihove, lijepe poruke djeci u Vukovaru, te su se likovno izražavali simbolima herojskog grada.

Učenici predmetne nastave, zajedno sa svojim razrednicima, odnijeli su svijeće svih učenika i zaposlenika škole ispred murala posvećenog žrtvama Domovinskog rata.

U zajedništvu i molitvi, odali smo počast svim vukovarskim i hrvatskim junacima koji su svoje živote položili iz ljubavi prema svojoj domovini.

„Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje.“ (Iv 15,13)

Svjetla su ostala svijetliti i u noći, a mi smo u svojim srcima ponijeli svjetlo molitve i zajedništva, kojem nas je učio, okupio i ujedinio – VUKOVAR.