Archive for travanj 10th, 2024

12. IZDANJE HIPPO JEZIČNE OLIMPIJADE

Naša škola već dvanaestu godinu zaredom sudjeluje na Hippo English Language Olympiad, međunarodnom natjecanju iz poznavanja engleskog jezika.

Ove godine izlučni krug se održao 22.ožujka  2024., a sudjelovali su učenici drugog razreda Dunja Bjelobrk i Luka Baltić u kategoriji Little Hippo, zatim učenici petog razreda Lovre Baltić, Petra Djaković, Ivan Kaselj, Marta Kaselj u kategoriji Hippo 1 te učenica šestog razreda Petra Duvnjak u kategoriji Hippo 2.

Testirale su se vještine čitanja s razumijevanjem (Reading comprehension) i poznavanje jezično-gramatičkih struktura (the Use of English), a prolaz u sljedeći krug natjecanja su ostvarili učenici Dunja Bjelobrk, Lovre Baltić i Petra Duvnjak. Tijekom pisanja ispita učenike je nadzirala školska knjižničarka Ana Cigić.

Čestitke našim učenicima na plasmanu na državno finale, a ujedno i svjetsko polufinale HIPPO olimpijade. Ništa manje čestitke svim drugim natjecateljima jer su i oni postigli sjajne rezultate.

Polufinalni ispiti će se održati 19.04.2024. online u školama kandidata kada će se u višim kategorijama testirati i vještina pisanja, a sve pod kontrolom školskih koordinatora.

Želimo puno znanja i uspjeha našim učenicima u daljnjem tijeku natjecanja !

Marina Štambuk Poparić, školski koordinator Hippo natjecanja