Dobro nam došli naši prvaši!

4. rujna u našoj Školi održana je priredba povodom početka nove nastavne godine.prvi dan

Od ranoga jutra hodnicima i školskim dvorištem prštala je dječja radost i odjekivalo veselo dozivanje prijatelja. Oglasilo se školsko zono u 08:00 h, vrijeme je za priredbu!

Ana Turudić i Iris Duvnjak krenule su s programom predstave i na samome početku dale riječ našoj ravnateljici, Mirjani Vodnović Mandarić. No, prije nego što je  Ravnateljica uputila nekoliko toplih riječi prisutnim roditeljima i učenicima te svojim kolegama poslušali smo hrvatsku himnu u izvedbi školskoga zbora.

Znamo da svaki ljudski uspjeh traži da se čovjek  sam angažira, da se trudi i uči, ali osim ljudskog zalaganja, potreban je i Božji blagoslov, stoga smo pozvali našeg fra Jakova da zazove Božji blagoslov na sve nas prisutne! Da bi Škola radila kako treba,potrebna je suradnja roditelja, učitelja i ostalih djelatnika, a naravno potrebna je i podrška Grada. Gradonačelnik gospodin Jure Plazonić rekao nam je nekoliko riječi o suradnji Grada i naše Škole.

Nakon lijepih želja i pozdrava odraslih na red dolaze naši vrijedni učenici.

• Pjesmom “Dolazi nam prvašić”, Helena Režić dočarala nam je uzbuđenje koje vlada kada prvašić polazi u školu!
  • Što se sve može naći u školskoj torbi, čuli smo kroz  igrokaz “E moj Roko”, kojeg će nam izvesti Marta Mandarić i Hana Gutić.
  • Marko Zorić nam je izrecitirao pjesmu “Počela je nova školska godina”.
  • Škola je prije svega u službi znanja, a jedna od najvažnijih aktivnosti koje će naši prvaši naučiti je poznavanje slova. Koja su najvažnija slova rekli su nam Božo Varnica i Matea Turudić.
  • Iva Šimundža i Lucija Maras izvele su recitaciju “Početak škole” i “Djeca su ukras svijeta”.

Nakon priredbe svi su se učenici uputili sa svojim učiteljima u razrede i krenuli u novu školsku avanturu.

Učenicima i učiteljima želimo puno sreće u novoj školskoj godini!