za ucenike

Školski BONTON

EDIT CodeSchool

RUKSAK PUN KULTURE

U sklopu programa Ministarstva kulture,(Ruksak pun kulture), učenike 3. i 4. razreda naše škole su, 15.rujna 2021., posjetili djelatnici Gradskog kazališta lutaka iz Rijeke.  Učenici su bili aktivno uključeni u umjetničko – edukativnu radionicu pod nazivom  „Lutkofor“.

U prvom dijelu programa održana je predstava koja se odnosila na proces nastajanja lutkarske predstave. Kroz likove inspicijenta, redatelja, tehnologa lutaka, glumca-lutkara i ostalih, učenici su se upoznali s lutkarskim pojmovima i vrstama lutaka.

U drugom dijelu, djeca koja su dotad bila gledatelji postali su sudionici i stvaratelji predstave. Izradili su skice i lutke za scenografiju,vježbali tekst, animaciju i glumu, te izveli predstavu „Tri praščića“.

Kako ne bi zaboravili novonaučene kazališne pojmove (redatelj, inspicijent, dramski tekst, predstava…),učenici su dobili radni listić sadržajno vezan uz kazalište.

Djeca su pokazala izuzetan interes za sudjelovanje u procesu nastajanja predstave.Odlično su se zabavili,dobro nasmijali i puno toga naučili.