Svjetski dan pružanja prve pomoći

prva-pomoc-ilustracija

Svake godine Hrvatski Crveni križ potaknut inicijativom Međunarodne federacije društava Crvenog križa i Crvenog polumjeseca organizira niz aktivnosti s ciljem ukazivanja na važnosti pravodobnog i pravilnog načina pružanja prve pomoći kao i važnosti sprečavanja ozljeđivanja.

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana pružanja prve pomoći, 14. rujna, u našoj Školi proveli smo edukaciju o pružanju prve pomoći. Edukaciju su provodili učenici od 4. – 8. razreda pod vodstvom knjižničarke Ivane Kusić. Prikazali smo ispravne i neispravne načine pozivanja Hitne pomoći te pružanje prve pomoći ozlijeđenim osobama (krvarenje iz nosa, nesvjestica, prijelom podlaktice, vanjsko krvarenje). Na kraju su i svi učenici koji su sudjelovali u edukaciji imali priliku uvježbati zbrinjavanje prikazanih ozljeda.