Archive for veljača 17th, 2024

Obavijest – DRUGI DIO ZIMSKOGA ODMORA ZA UČENIKE

Drugi dio zimskoga odmora za učenike,  započinje  19. veljače 2024. (ponedjeljak)  i traje do 23. veljače 2024. (petak). Nastava ponovo započinje 26. veljače 2024. po redovitom rasporedu.

BioMOZAIK: Krš i more – radionica Uvod u robotiku I.

U sklopu projekta BIOMozaik: Krš i more u našoj školi 15. veljače 2024. godine za naše djelatnike je organizirana i održana radionica: Uvod u robotiku I. Predavači na radionici bili su prof. Nela Beronja te prof. Toni Jagnjić. Radionice su vodili Nela Beronja i Toni Jagnjić iz Centra izvrsnosti SDŽ. U uvodnom dijelu objasnili su nam sadržaj obje kutije modela Fischertehnik: Smarttech i Hightech i uveli nas u svijet robotike i programiranja kroz primjenu i povezivanje pojedinih elemenata. Radionica je bila veoma korisna i poučna. Naučili smo kako napraviti semafor i strujni krug pomoću dijelova koji se nalaze  u kutiji, kako izraditi svoj prvi program u RoboPro aplikaciji. Sve što smo naučili  tijekom predavanja na radionici nastojat ćemo primijeniti u radu s našim učenicima.

Mirjana Vodanović Mandarić

Maskenbal, maskenbal, Svatko voli maskenbal, Iza maske lice kriti Netko drugi tada biti.

13. veljače u našoj školi održan je maskenbal. Školskim hodnicima sretali smo mornare, babe i djedove, građevinare, prinčeve i princeze, likove iz serije „Kumovi“, vojnike pa čak i kokice. Cijelo jutro učenici su se nestrpljivo pripremali za povorku kroz grad, a nakon povorke uslijedila je presuda krnji i njegovo spaljivanje u školskom dvorištu. Zatim je stručno
povjerenstvo izvršilo izbor najbolje maske.

Prvo mjesto osvojili su učenici 3. razreda koji su se maskirali u kokice, drugo mjesto pripalo je učenicima drugog razred, mornarima, a nagradu
za treće mjesto osvojio je 6. razred maskirani u građevinare. Čestitamo pobjednicima!
Na slikama u nastavku možete vidjeti kako smo se zabavili na pokladni utorak.

Ana Cigić

Radionica o vodi – AQUALAB

5.2.2024 u našoj školi je provedena radionica o vodi u sklopu projekta Biomozaik. Kroz različite aktivnosti učenici su se upoznali sa svojstvima vode i njenoj važnosti za naš svakodnevni život. Glavni cilj ovih radionica je učenike osvijestiti o važnosti očuvanja pitke vode i zdravog okoliša te ih upoznati sa znanstvenim pristupom u istraživanju voda. Naši vrijedni učenici 7.r. samostalno su istraživali temu Vode na Zemlji te su mlađim učenicima prenosili najvažnija saznanja.
1. aktivnost je bila gledanje prezentacije o vodi, vodnom bogatstvu, očuvanju prirode…
2. aktivnost je bila odlazak učitelja i učenika na Česmu za prikupljanje uzoraka vode na izvoru, u toku i na maloj Česmi.
3. aktivnost je bila u učionici tehničke kulture gdje su postavljeni stolovi sa različitim materijalima za testiranje vode.
Učenici i učitelji su pregledavali donesene uzorke vode – miris, boju, bistrinu. Uspoređivali su ih s vodom sa slavine, gledali su ph vode, mjerili gustoću, masu i temperaturu vode. Promatrali su različita agregatna stanja vode te radili pokuse sa vodom kao otapalom.
Kroz ovu radionicu su naši učenici naučili nešto novo o vodi i njezinim svojstvima i primjeni, a različiti pokusi pridonijeli su zanimljivosti ovih aktivnosti.

100. dan škole u 2. razredu

100. dan u školi je međunarodni projekt koji se obilježava sredinom veljače kao 100.dan polaska učenika u školu (razred) . Učenici ga obilježavaju nizom zanimljivih i poticajnih aktivnosti kojima se kroz igru i aktivnosti
istraživanja broja 100 želi potaknuti ljubav prema školi, školovanju i zanimljivom projektnom danu koji provode.
Učenici 2.razreda su prilikom obilježavanja 100. dana škole proveli niz aktivnosti kroz različite nastavne predmete. Pogledajte kako je sve izgledalo, što smo točno radili i kako smo se zapravo izvrsno zabavili. Osmijeh djece sve govori.

Antonija Čajkušić

veljača 2024