Archive for ožujak 27th, 2024

OBAVIJEST O PROLJETNOM ODMORU UČENIKA

Proljetni odmor učenika započinje 28. ožujka 2024., a završava 5. travnja 2024.

Nastava započinje u ponedjeljak, 8. travnja 2024. prema redovitom rasporedu.

Svim učenicima želimo ugodne praznike i sretan Uskrs!

U POTRAZI ZA USKRSNIM BLAGOM

Učenici 2. i 4. razreda sudjelovali su u igri „U POTRAZI ZA BLAGOM“. Tijekom potrage koja se odvijala u školi i školskom dvorištu, trebali su doći do zadanih postaja i pritom točno ispuniti zadatke koji ih vode na sljedeću postaju.
Uzbuđenje tijekom potrage bilo je na vrhuncu, a oduševljenje i sreća nakon pronalaska blaga još i veće.

Antonija Čajkušić

OŠ MILANA BEGOVIĆA IZVJEŠĆE SA ŠKOLSKIH NATJECANJA 2023./2024.

U Oš Milana Begovića u školskoj godini 2023./2024. održana su školska natjecanja, koja su započela početkom drugog polugodišta.

Održana su natjecanja iz: Hrvatskog jezika – Lidrano, literarno, dramsko-scensko i novinarsko stvaralaštvo, Engleskog jezika, Informatike, Matematike, Njemačkog jezika, Povijesti, Vjeronauka-vjeronaučna olimpijada, Natjecanje mladeži HCK, Natjecanje mladih tehničara.

Ukupno je sudjelovalo 38 učenika na navedenim natjecanjima.

Učenici su postigli vrlo dobre rezultate, a posebno ističemo i čestitamo učenicima koji su prošli na županijska natjecanja iz Lidrana i Informatike.

Kroz natjecanja učenici testiraju svoje znanje i vještine stečene u svakodnevnom školovanju, a razvijaju i natjecateljski duh i pomiču svoje granice, stoga  je vrlo važno poticati učenike na sudjelovanje u školskim natjecanjima.

Čestitamo svim učenicima i mentorima na uspjehu.

Jelena Matas

Biomozaik – konferencija i sajam zadruga

Na Ekonomskom fakultetu u Splitu, 25. ožujka 2024., uspješno su održane četiri aktivnosti projekta ‘Bioekonomija, škole i vrtovi Mudrosti, Održivosti, Znanja, Akcije, Inovacije i Kreacije za naš krš i more – BioMOZAIK Krš i more’, namijenjene učiteljima i učenicima. Naši učitelji sudionici tog projekta, Jelena Matas, Željka Stojić, Marina Štambuk Poparić te ravnateljica škole Mirjana Vodanović Mandarić, bili su sudionici tih aktivnosti.

Održane su dvije projektne konferencije za odgojno-obrazovne djelatnike, jedna fokusirana na STEM područje, a druga na poduzetništvo, aktivno građanstvo i IKT. Naši učenici  Filip Kaselj, Ivan Tarle i Katarina Oklopčić su sudjelovali na hakathonu gdje su podijeljeni u grupe rješavali društvene probleme. Učenička zadruga “Zvrk ” i učenice Lara Lelas i Josipa Vuletić sudjelovali su na sajmu zadruga i tom prilikom su pokazali svoj poduzetnički duh i kreativnost.

Mirjana Vodanović Mandarić

ožujak 2024