Archive for travanj 26th, 2024

RTL POMAŽE DJECI – natječaj za opremanje školskih knjižnica

Naša škola se prijavila na natječaj RTL pomaže djeci za opremanje školskih knjižnica. Snimili smo video uradak sa učenicima pa pogledajte, podijelite i podržite svojim glasom našu djecu i uljepšajte im trenutke druženja s knjigom u našoj knjižnici. 😊
Pet škola koje skupe najviše glasova čitatelja osvojit će nagradu (lektirne naslove, informatičku opremu, društvene igre, potrošni materijal za radionice ili namještaj) u maksimalnom iznosu do 5.000,00 eura po školi.
Glasanje je otvoreno do 2.5.2024. zato požurite, glasajte za nas!

Poveznica na video: OŠ Milana Begovića, Vrlika

Glasajte klikom na:

NOĆ KNJIGE

Noć knjige manifestacija je pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu.
Ove godine povodom Noći knjige obilježili smo 150. rođendan hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić. Učenici 4. razreda u školskoj knjižnici čitali su njezina djela, a potom su izradili plakat.
23.4. obilježava se Dan hrvatske knjige pa su učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Mali knjižničari izradili prigodan plakat i straničnike.
Slike možete pogledati u nastavku.

Ana Cigić

DAN PLANETA ZEMLJE

Svake godine 22. travnja u cijelom svijetu slavi se Dan planeta Zemlje
s ciljem razvijanja svijesti o očuvanju i zaštiti okoliša.

Učenici 1. razreda naše škole svjesni su važnosti zaštite životne sredine, svakodnevno brinući o čistoći i urednosti svoje učionice kao i zajedničkog dvorišta.
Zbog toga su se i oni od ove godine uključili u obilježavnje Dana planeta Zemlje raznim aktivnostima. Na satu hrvatskog jezika čitali su priče posvećene planetu Zemlji. Na satu razrednika i likovne kulture izradili su plakat i eko – poruke koji krase pano naše učionice. Ovim aktivnostima želimo poručiti da je svaki dan važan za očuvanje naše Zemlje od zagađenja.

Učenici 2.razreda razgovarali su o važnosti očuvanja prirode, smišljali su ekoporuke i pisali rođendansku čestitku Zemlji.  Učenici 3. r čitali su pjesmu  Zelena pjesma nakon toga su  razgovarali i napravili plakat što Zemlja voli. Dan planeta Zemlja obilježen je raznovrsnim aktivnostima u svim razredima.

Ines Mandac

« ožu.   svi. »