Predavanje ususret 18. Memorijalu Stipe Erceg

triathlon-icon-set-triathlete-silhouette-different-sport-event-47854358

Gradsko poglavarstvo grada Vrlike i Triatlon klub Split u sklopu proslave dana Vrlike organizira 10. Vrlički duatlon, pojedinačno prvenstvo Hrvatske u sprint duatlonu. Prvi organizator, nositelj brojnih atletskih aktivnosti ne samo u Vrlici nego i šire i doživotni zaljubljenik u sport, a posebno u atletiku, bio je naš nažalost rano preminuli Stipe Erceg. Njemu u čast Vrlička trka s ponosom nosi njegovo ime.

Naša Škola povodom memorijalne utrke ugostila je jednog od stručnjaka za ovaj sport, ujedno i tajnika Triatlon kluba “Split”, Ivana Pavića. Od gospodina Pavića smo doznali što je to triatlon, kako se razvijao kroz povijest te kako su izgledala prijašnja natjecanja. Naučili smo da je  triatlon  atletsko natjecanje koje u sebi sadrži tri različite discipline. Najčešće se pod triatlonom podrazumijeva sportsko natjecanje u disciplinama: plivanje, biciklizam, trčanje. U Vrlici se održava duatlon, a to je disciplina triatlona koja sa sastoji od tri djela: trčanje 5km – bicikla 20km – trčanje 2.5 km. Priliku sudjelovanja u utrci imati će i naši najmlađi učenici kojima će staza biti znatno kraća.

Nadamo se da će u subotu, 30. rujna 2017. godine naše učenik dodatno animirati i sama utrka te da će se što više djece uključiti u neki sport, posebno triatlon. Vrlika je idealno mjesto u kojem spoj prirode, klime i jezera pruža uvjete za sve discipline triatlona.