Manje oružja,manje tragedija

U okviru nacionalne kampanje s ciljem izbacivanja uljeza tj.oružja, Splitsko-damatinska županija i Policija organizirali su predstavu za djecu od 1.-4. razreda u školi u OŠ Dinka Šimunovića, u Hrvacama.

Kampanju pod ovim nazivom MUP od 2007. godine provodi u suradnji s Programom Ujedinjenih naroda za razvoj, a u skladu sa Zakonom o oružju.

Predstava pod nazivom „Bembo i prijatelji protiv mina“, namijenjena djeci od 6 do 10 godina starosti. Predstava je to koja djecu, kroz priču prilagođenu njihovoj dobi, upoznaje o sigurnom ponašanju u blizini minske opasnosti. Dječju pažnju su posebno privukli pirotehničari i psi tragači. Nakon predstave, svoje su aktivnosti i opremu kojom se koriste u radu predstavili i djelatnici Hrvatskog centra za razminiranje i policijski službenici za protueksplozijsku zaštitu PU spilitsko-dalmatinske, kako bi se edukacijom i senzibilizacijom za ovu problematiku obuhvatio što veći broj građana.