Dabar

Dragi učenici i učitelji,

dobro došli u pripremni kolegij PseudoDabar za učenike svih razreda osnovne i srednje škole.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra, CARNet-a i Ministarstva obrazovanja i znanosti.

U ovom kolegiju dostupni su zadaci s prethodnih natjecanja na adresi  http://bit.ly/pseudodabar

Cilj ovog kolegija je pripremiti učenike za natjecanje, upoznati ih s načinom rješavanja testova i tipovima zadataka. Svi učenici mogu rješavati sve testove neograničeni broj puta.

Svi učenici pozvani su da se uključe u Dabar i pomaknu svoje granice u načinu rješavanja problema. Jer….

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov!